İMKANSIZI BAŞARAN ‘ASLAN’ PARÇASI

3 hafta önce
1.317 kez görüntülendi

İMKANSIZI BAŞARAN ‘ASLAN’ PARÇASI

7 yaşına kadar yürüyemeyen, önce yüzmeyi, daha sonra yürümeyi öğrenen Turgut Aslan Yaraman, Aksaray’da yapılan Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda, S8 Kategorisi’nde; 4 altın, 2 bronz madalya kazandı, hemen peşinden de Milli Takıma çağırıldı.

 

Giresun Şahinspor Yüzme Kulübü sporcusu Turgut Aslan Yaraman, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Doğuştan ayakları kalçasına yapışık olarak doğduğu için yürüyemeyen, gözleri kapalı ve damağı da yarık doğan Aslan, 7 yaşına kadar 7-8 tane çok büyük ameliyat geçirdi. Ardından ailesi tarafından yüzme öğrenmesi için Giresun Şahinspor Yüzme Kulübü’ne yazdırılan Aslan, Giresun Şahinspor Yüzme Antrenörü Ali Şahin nezaretinde imkansızı başararak, önce havuzda yüzmeyi daha sonrada yürümeyi öğrendi.

4 ALTIN 2, BORONZ MADALYA KAZANDI

Yüzme sporu sayesinde hayata daha sıkı tutunan Aslan, 16-18 Ocak 2018 tarihlerinde Aksaray’da yapılan Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda S8 Kategorisi’nde; 200 metre karışık, 100 metre kurbağalama, 100 metre sırt ve 100 metre kelebekte şampiyonluğa ulaşarak 4 altın madalya, 50 metre serbest ve 100 metre serbestte de 2 bronz madalya kazandı.

MİLLİ TAKIMA ADAY KADROSUNA ÇAĞIRILDI

Azim ve kararlılığını elde ettiği başarılarla taçlandıran Turgut Aslan Yaraman’ın bu yeteneği Milli Takım Kurmayları’nın gözünden de kaçmadı. Aslan, Türkiye Bedensel Engeliler Spor Federasyonu Teknik Kurulu tarafından ‘Gelecek Vaat Eden Sporcu’ olarak önceki gün Milli Takım Aday Kadrosu’na çağırıldı. Büyük yeteneği artık ülke sınırlarını da aşan Turgut Aslan Yaraman’ın, önümüzdeki günlerde Uluslararası Paralimpik Komitesi tarafından Bedensel Engelliler Kategorisi’nde yurt dışında ölçümleri yapılacak. Ve Aslan bu ölçümlerinin ardından uluslararası müsabakalarda da boy göstermeye başlayacak.

ŞAHİN, “ASLAN’IM İLE GURUR DUYUYORUZ”

Turgut Aslan Yaraman’ın bugünlere gelmesinde büyük emekleri bulunan Giresun Şahinspor Yüzme Kulübü Antrenörü Ali Şahin, “O benim Aslan’ım, onunla gurur duyuyorum” dedi. Aslan’ın ilerleyen süreçte daha büyük başarılar elde edeceğine inancının da tam olduğunu ifade eden Şahin, “Turgut Aslan Yaraman, çok küçük yaşta çok büyük engelleri aşarak bugünlere geldi. Bundan sonra onun için artık çıta daha da yükseldi. Aslan’a güvenimiz tam. Gerçekten çok yetenekli ve çok azimli bir sporcu Aslan ve yakın bir gelecekte Turgut Aslan Yaraman’ın adını hem ulusal hem de uluslararası arenada daha büyük başarılarla duyacaksınız” ifadelerini kullandı.

Mesut ERDOĞAN – ÖZEL HABER

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Hoşgeldiniz...


Yukarı Çık