GİRESUNSPOR ÜLKE GÜNDEMİNDE

4 gün önce
4.576 kez görüntülendi

GİRESUNSPOR ÜLKE GÜNDEMİNDE

Borç batağındaki Giresunspor’u 2. Lig’de kapanmaktan kurtarıp Türkiye’de örnek gösterilen bir kulüp haline getiren Çotanakların Başkanı Mustafa Bozbağ, beIN Sports’un konuğu oldu.

 

Spor Toto 1. Lig Kulüpler Birliği Başkanı ve Akın Çorap Giresunspor Kulüp Başkanı Mustafa Temel Bozbağ, BeIN Sports’ta Ali Okancı’nın moderatörlüğünü yaptığı Tunç Kayacı ve Bünyamin Gezer’in yorumcu olduğu programa konuk olarak katıldı.

Bozbağ, canlı yayında hem 1. Lig Kulüpler Birliği hem de Giresunspor hakkında önemli açıklamalara imza attı. Bozbağ, 1. Lig Kulüpler Birliği’nin gelirlerinin artırılması ve sorunlarının çözülmesi yönünde önemli adımlar attıklarını ifade ederek, yaptıkları çalışmaların gelecek süreçte 1. Lig kulüplerine büyük katkılar sağlayacağını ifade etti.

Giresunspor hakkında da samimi açıklamalar yapan Bozbağ, “Ben kulübü aldığımda Giresunspor’un yaklaşık 20 milyon borcu vardı. Her sene de yaklaşık 6-7 milyonluk bütçe olsa bu 7 sene de ortalama 49-50 milyon eder. 20’de üzerine borcu koyduğunuzda 80 milyonu buluyor. Giresunspor bugünlere kolay gelmedi. 6 senedir başkanlık yapıyorum, sadece bu sene borçsuz bir kulüp yönettim. Önceden hep borçlarla boğuştuk. İlk defa şampiyonluğa oynayacak bir kadro yaptım. Ama her yapılan kadro mutlaka şampiyon olacak diye kaide yok. Önemli olan şampiyonluğa oynarken borç yapmamaktır. Borçsuz olduğunuz sürece her zaman şampiyonluğa oynayacak bir kadro yapabilirsiniz çünkü. Karadeniz’de mali anlamda ayakta kalan iki takım var biri Rize diğeri Giresun. Diğer takımların ciddi borçları var. Çok güzel bir şehirde yaşıyoruz ve çok güzel bir hayalimiz var. Giresun halkının şahsıma aşırı güvenmesi, istediğimiz saha sonuçları özellikle ligin ikinci devresinde gelmeyince hayal kırıklığına yol açtı. Ama futbolda her türlü sonuç var. Biz geldiğimiz yeri de bu şehrin beklentilerini de iyi biliyoruz. Ben Kurtuluş Savaşı’nda iki tane gönüllü alay çıkarmış bir şehrin çocuğum, öyle kolay kolay pes etmem. Pes etmediğimiz varken de asla Giresunspor’u tehlikeye atmam, buna mahal vermem. Giresunspor parmakla gösterilen bir kulüp olmaya devam edecek ve mutlaka Süper Lig’e yükselecek” ifadelerini kullandı.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Hoşgeldiniz...


Yukarı Çık