EYVAH EYVAH!..

2 ay önce
2.208 kez görüntülendi

EYVAH EYVAH!..

Büyük umutlarla Giresunspor’un başına getirilen Teknik Direktör Yılmaz Vural, ilk maçında Eskişehirspor’a 3-1 mağlup oldu…

Pardon…

Eskişehirspor’a Teknik Direktör Yılmaz Vural değil, Yılmaz Vural yönetimindeki Giresunspor mağlup oldu…

Vural’ın gelişi ile Giresunspor’da bir değişim, bir silkinme beklenirken, deyim yerindeyse her şey eski tas eski hamamdı!..

Muhteşem Eskişehir taraftarının önünde ilk 10 dakikada Diabang Dialiba’nın girdiği o iki pozisyon gol olsaydı, belki şu an farklı şeylerden söz ediyorduk. Belki ediyor olacaktık ama edemiyoruz.

Sonuç ortada.

Aykut Demir’in yokluğunda forma verilen Onur Demir’in bireysel hataları Giresunspor’un farklı mağlubiyetine zemin hazırlarken, forvette ilk 45 dakika görev yapan Mustafa Batuhan Altıntaş’ı sahada gören oldu mu?

Forvet arkasında görev verilen Recep Aydın’ın ne oynadığını çözemezken, defansın önündeki Dodo, adeta Giresunspor’un el freni gibiydi!

Sadece bunlar mı? Tabi ki hayır…

46’da oyuna giren Muhammet Reis ile Almeida, 75’de dahil olan Sinan Özkan… Bu üç isminde takım oyununa zerre kadar katkısı olmadı. “Oldu” diyenlerin cevap hakkı saklıdır!..

Özet olarak… Futbol kötü, sonuç hüsran!..

Ligin ikinci yarısında oynadığı dört karşılaşmanın üçünü kaybeden, birinde berabere kalan Giresunspor’da işler hiç de iyi gitmiyor…

Bundan sonra, büyük umutlarla Giresunspor’da göreve getirilen Teknik Direktör Yılmaz Vural’ın neşteri nerelere vuracağını merak ediyoruz!..

21’nci haftaya kadar hep ilk dört sıranın içinde gördüğümüz Giresunspor bugün altıncı sıraya geriledi. Gerilemesine geriledi de, altındaki yedi takımın nefesini de ensesinde hissetmeye başladı…

Puan tablosuna baktığımızda son beş takım dışındaki takımlarla puan farkı 1-2-4 ve 5’e kadar indi.. Bundan sonra bir mağlubiyetle Giresunspor, ilk altının dışına da çıkabilir. Onca transferler ve kalitesi tartışılmaz teknik direktörü ile Giresunspor, içinde bulunduğu yeri hak etmiyor.

O halde…

Ne yapılması gerekiyorsa kararlılıkla yapılmalı!..

Geçtiğimiz haftada dile getirdim… Şampiyonluk yarışı ve play-off için Eskişehirspor, Denizlispor ve üst üste çıkılacak Elazığspor ile Ümraniyespor maçlarının çok önemli olduğunu belirttim. Eskişehirspor maçı geride kaldı. Denizlispor, Elazığspor ve Ümraniyespor maçlarında alınacak sonuçlar, hedefin ne olduğunu apaçık gözler önüne serebilir.

Bir de hatırlatmada bulunmak istiyorum… Sanıyorum; Giresunspor’a gönül verenlerin yüzde 90’ı Pazar günü Eskişehirspor-Giresunspor karşılaşmasını izlemiştir… Eskişehirspor konum itibariyle ligde tutunmaya çalışıyor. Ligde tutunmaya çalışan Eskişehirspor’un taraftarları herkese örnek olsun!..

Bilmem anlatabildim mi?..

 

AÇIK TRİBÜN / ENVER GÜNAYDIN

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Hoşgeldiniz...


Yukarı Çık