BOZBAĞ RESTİ ÇEKTİ!

1 hafta önce
3.637 kez görüntülendi

BOZBAĞ RESTİ ÇEKTİ!

Giresunspor’un aldığı her başarısız sonuçtan sonra ortaya çıkanlara çok sert mesajlar gönderen Çotanakların Başkanı Bozbağ, “Bütün bunlar; ‘Şampiyon yapamazsam Mayıs’ta kongre yaparım’ dedikten sonra başladı. Şimdide diyorum ki; ‘Bu takım Süper Lig’e çıkana kadar ben buradayım’. Bu kulübü öyle ite köpeğe muhtaç edecek değilim, herkes işine baksın. Başka hesabı kitabı olan da Mayıs’taki kongrede karşıma gelsin” restini çekti.

 

Akın Çorap Giresunspor Kulüp Başkanı Mustafa Temel Bozbağ, “Yaşanan gelişmeler nedeniyle bazı kesimlerin mutlaka bir cevap alması gerekiyor. Ben bu takımı 2012 ağustosta aldığımda tek düşüncem vardı. Çocukluğumdan beri içinde olduğum bu camiayı nasıl bir üst lige taşırız idi bu düşünce. Çünkü ben bile çocukluğumdan beri içinde olduğum bu camiada Süper Ligi sadece hayalimde biliyorum. Ben bile doya doya yaşayamadım ama bir neslin Süper Ligi tatması için birilerinin mücadele vermesi gerekiyordu. Giresunspor’un en uzun süre başkanlık yapan başkanı konumuna geldim. Bunlar benim çoluk çocuğuma bırakacağım en önemli miras. Öncelikle bunun altını çizelim” dedi.

5 SENEMİZ PİSLİKLERİ TEMİZLEMEKLE GEÇTİ

Giresunspor’u karalamaya çalışan bazı kesimlere çok sert mesajlar gönderen Bozbağ, “6 senenin 5 senesi pislik temizlemekle, hayali çekleri-senetleri, Giresunspor’a gelmeyen futbolcunun parasını ödemekle geçti. Bizim şerefimizle, namusumuzla çok şükür geldiğimiz noktada birileri unutuyor her halde Türkiye’nin nadir borçsuz kulüplerinden biri haline geldik. Ben Giresun’daki kurumlar içinde de tek borçsuz kurumun Giresunspor olduğunu düşünüyorum” dedi.

FUTBOLCULARI TÜRBÜLANSTAN ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORUZ

Bozbağ, “Bu takımı şampiyonluğa oynatacağım dediğim için hata etmişim herhalde. Giresun tarihinde çok uzun süredir görmediği futbolcular geldi buraya. Şimdi Türkiye’nin ilk 5’nde yer alan, kitleleri peşinden koşturan bir teknik adam takımın başında. Saha sonuçları kolay gelmiyor. Futbolcular türbülansa girdi çıkarmaya çalışıyoruz. Dostumuzun oğluna senet düzenleyip, idmana çıkmadan 500 milyar ödemiyoruz. Sahte çekler, sahte senetler düzenlemiyoruz. Ne yapıyoruz Giresunspor’u UEFA Lisansı için denetletiyoruz. Bu senede gireceğiz aynı denetlemeye.  Sene başında yaptığım bütçeyi delecek hiçbir transfer yapmadım, yapmam da. Öyle saçma sapan transferler yapıp kulübü horca sokturmadım, sokturmamda” diye konuştu.

ÇAKAL RÜYA GÖRDÜ DİYE KURDUN SOYU TÜKENMEZ

Çotanakların Başkanı Bozbağ, “Normal eleştirilere açığım ama işin diğer tarafı var. Biz Giresunspor’u kaosa sürüklüyormuşuz gibi bir ortam yaratmaya çalışan çakallar var. Çakal rüya gördü diye kurdun soyu tükenmez. Giresunspor tarihinin en önemli konumunda. Sportif başarı gelsin diye bu takım kuruldu. Gidin personele sorun hangi personelin alacağı var. Kimsenin alacağı yok. İş kötü günde sahip çıkmak, iyi günde değil. Bu yenilgileri bende beklemiyordum. Rakiplerimizin her girdiği pozisyon gol, bizim ise her vurduğumuz aut oluyor. Gerçek taraftarlar her şeyi görüyor. Benim sözüm bu kulübü tekrar kaosa sokmaya çalışan 50-100 kişilik gruba” dedi.

GİRESUN’U SÜPER LİG’E ÇIKARANA KADAR BURADAYIM

Bozbağ, “Ben Mayıs ayında kongre yapacağım. Kulübe geldiğimden beri bir tane üye yapmadım. Varsa bu kulübü benden iyi yönetecek Mayıs ayında bekliyorum. Bütün bunlar ‘Şampiyon yapamazsam Mayıs’ta kongre yaparım’ dedikten sonra yaşanmaya başladı. Şimdide diyorum ki; ‘Bu takım Süper Lig’e çıkana kadar ben buradayım’. Çünkü bu halk bu taraftar bunu hak ediyor. Ben bu kulübün başında olduğum sürece bu kulübe en iyileri gelmeye devam edecek. Bu kötü günleri aşacak güçteyiz. 41 senedir bekliyoruz. Artık Giresunspor’un da ciddi bir federasyon geliri var. Sağolsun Sayın Bakanımızın da destekleriyle kulübü götürüyoruz” dedi.

BU KULÜBÜ İTE KÖPEĞE MUHTAÇ EDECEK DEĞİLİM

Bozbağ, “Öyle adamlar spor yazmaya başladı ki ben bile şaşırdım. Bir yerde başarısızlık, kulübün imkanlarını kötüye kullanma varsa biz neşteri kendimize vurmayı biliriz. Hedefe saldırmaya devam edeceğiz. Giresunspor’u her şeyden, ailemden, işimden bile üstte tuttum. Mayısta çok şey konuşacağım. Kim Giresunspor’un başarılı olmasını istemiyor, farklı hesaplar yapıyor bilen biliyor, bilmeyenleri de Mayıs’ta aydınlatırız. Taraftarımız rahat olsun. Giresunspor ciddi bir camia, müthiş bir şekilde güçlenerek yükseliyoruz. Yükseliş dönemindeyiz ve bu yükseliş dönemi sürecek. Bu kulübü öyle ite köpeğe muhtaç edecek değilim, herkes işine baksın. Hesabı kitabı olan Mayıs’ta kongreye gelsin” ifadelerini kullandı.

 

>>Mesut ERDOĞAN

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Hoşgeldiniz...


Yukarı Çık